با سلام و احترام خدمت اساتید، کارکنان و دانشجویان گرامی با توجه به بخشنامه سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی از تاریخ 1399/05/02 ساعت 12:00 کلیه سامانه های آموزشی و شهریه(اعم از انتخاب واحد، نمره، پرداخت الکترونیکی شهریه، صندوق رفاه، ثبت دروس برنامه ریزی ترمی و ...) تا اطلاع ثانوی از دسترس خارج می‌گردد.
اخبار

کارگاه های مهندسی صنایع

مهندسی صنایع شاخه‌ای از مهندسی است که با هدف بهینه سازی پردازشهای پیچیده، سامانه‌ها و سازمان‌ها توسعه یافته است. مهندسی صنایع تلاش میکند هدر رفت زمان، پول، مواد، زمان کار افراد، مدت زمان کار ماشین‌ها، انرژی و سایر منابعی که موجب ایجاد ارزش نمی‌شوند را حذف کند. بر طبق گفته “موسسه مهندسی صنایع و سیستم (IISE)” رسالت این مهندسی، بهبود کیفیت و خلاقیت سیستم‌ها و فرآیند‌ها است.

مهندسی صنایع با توسعه، بهبود و  پیاده‌سازی سیستم‌های یکپارچه‌ی افراد، پول، دانش، اطلاعات، ابزار، انرژی، مواد، تحلیل‌ها و سنتزها و همچنین ریاضی، فیزیک و علوم اجتماعی با دیدگاه مهندسی طراحی جهت تعیین، پیش‌بینی و ارزیابی نتایج حاصل از چنین سیستم‌ها یا فرایندهایی در ارتباط است.

مهندسی صنایع همپوشانی زیادی با مهندسی سیستم، مهندسی زیرساخت، مهندسی تولید، علوم و مهندسی مدیریت، مهندسی مالی، مهندسی بازار، مهندسی فاکتورهای انسانی دارد و در مواردی با این عناوین شناخته می‌شود.

تمامی حقوق این وب سایت متعلق به دانشگاه آزاد اسلامی قم می باشد.